Na tej stronie prezentujemy sylwetki pisarzy, poetów, podróżników, artystów oraz ciekawych ludzi, którzy gościli w Budzyniu na zaproszenie naszej Biblioteki. Spotykali się oni z przedszkolakami i uczniami z lokalnych placówek oraz z młodzieżą i dorosłymi z terenu całej Gminy.

Zdjęcia naszych gości prezentujemy w kolejności od najwcześniejszych spotkań do najdawniejszych. Obok zdjęcia zamieszczamy krótką notatkę biograficzną o naszym gościu. W nawiasie dodajemy miesiąc i rok wizyty u nas.

Niektórzy pisarze i artyści kilkakrotnie uczestniczyli w spotkaniach autorskich, warsztatach teatralnych, zajęciach edukacyjnych, koncertach  i innych imprezach artystycznych organizowanych przez naszą bibliotekę, a wielu z nich zostało jej przyjaciółmi. 

Urodził się w 1974 r. w Poznaniu - redaktor, biografista, autor książek dla dzieci i młodzieży, podróżnik. Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W latach 1999-2000 prowadził autorską audycję muzyczną "Wyspa Skarbów" w poznańskim Radio Fan. W latach 2000-2010 zajmował się zawodowo produkcją koncertów, spektakli kabaretowych oraz innych wydarzeń kulturalnych. Zafascynowany podróżnikiem Kazimierzem Nowakiem wydał swoją pierwszą książkę pt."Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd". Następnie napisał jeszcze 6 powieści, których fabuła oparta jest na fascynujących, prawdziwych historiach. Podczas spotkań autorskich łączy elementy wykładu, prezentacji multimedialnej, kabaretu i inscenizacji historycznej.(gościł w X/2016, XII/2019, II, IX/2022)

Solista - urodzony 23 lutego 1996 roku. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej często występował w imprezach artystycznych, teatrzykach i  konkursach organizowanych przez WDK w Wyszynach. Gdy miał 16 lat trafił do GOK w Budzyniu, gdzie pod okiem pani Krystyny Świniarskiej rozwijał swoje zdolności wokalne. Uczestnik wielu przeglądów, festiwali i konkursów piosenek. Zdobywca licznych nagród i wyróżnień. Przez ponad dwa lata grał na bębnach w Kapeli Kombinatorzy. Podróżując z nimi miał okazję śpiewać na scenach w wielu krajach Europy. Występował też w Ameryce. W 2016 roku piosenką Toma Jonesa "Dililah" wygrał IX edycję programu telewizyjnego "Mam Talent". W kwietniu 2017 r. ukazała się jego debiutancka płyta.(gościł w VI/2017, VI/2022)

Urodziła się 5 stycznia 1971 roku. Pisarka i dziennikarka TV z Łodzi. Autorka powieści obyczajowych dla dorosłych i młodzieży, w których opowiada o najważniejszych sprawach w życiu każdego człowieka - miłości, przyjaźni, ale także ludzkich słabościach i codziennych problemach. W swoim dorobku literackim ma kilkanaście książek, wśród których warto wymienić bestsellery, takie jak: "Kruchość porcelany", "Mimo wszystko", "Serwantka" oraz "Dobrze, że jesteś". Dla najmłodszych czytelników stworzyła cykl książeczek o przygodach psa Kajtusia. Jest współzałożycielką i czynną działaczką Fundacji "Dave-Mecum - chodź ze mną". która wspiera młode talenty. Prywatnie jest żoną i matką dorosłej już córki Karoliny. Lubi muzykę liryczną i zwierzęta.(gościła w XI/2018, IV/2021, V,VI/2022)

Aktorka, wokalistka, dziennikarka. Mieszkanka Pniew, absolwentka szkoły teatralnej w Krakowie na wydziale aktorskim. Często mamy okazję podziwiać ją na szklanym ekranie, grała m.in. takich serialach jak: „Na sygnale”, „Barwy szczęścia”, „Wesołowska i mediatorzy” i innych. Jako dziennikarka telewizyjna komentuje wiele wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych. Jest prezenterką pogody w TVP3 Poznań. W zespole rodzinnym „Familiaris” jest menedżerem, wokalistką i gitarzystką. Występuje w roli Maryi w największym plenerowym widowisku pasyjnym w Europie – Misterium Męki Pańskiej na poznańskiej Cytadeli. Znana jest też z pracy ratownika medycznego, z uśmiechem i empatią pomaga pacjentom powiatu szamotulskiego. Uzależniona od książek, czekolady i adrenaliny.(gościła w VI/2022)

Para taneczna, dla której taniec to wielka pasja. O Mateuszu Pawłowskim i jego sukcesach tanecznych było już głośno, gdy był jeszcze gimnazjalistą. Obecnie jest studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Jest także instruktorem tańca, prowadzi zajęcia taneczne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Maja Woś niezwykle uzdolniona tancerka, uprawiająca różne formy taneczne. Para podczas występów reprezentuje „Szkołę Tańca” UKS w Pile. Na swoim koncie mają wiele sukcesów tanecznych, m.in. dwukrotni finaliści Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego w dziesięciu tańcach, Vice Mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich w klasie tanecznej "A", zdobywcy najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej „S” w stylu standardowym i latynoamerykańskim.(gościli w VI/2022)

 

Budzynianka, absolwentka muzykologii na Uniwersytecie AM w Poznaniu. Od szóstego roku życia jest solistką Studia Piosenki w GOK. Często występuje podczas różnych uroczystości szkolnych, kulturalnych, charytatywnych i okolicznościowych. Swoim śpiewem uświetnia imprezy nie tylko w całej gminie, ale też w gminach ościennych. Bierze udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach w całej Polsce, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Ostatnio zajęła pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek, XVI Festiwalu Piosenki Angielskiej oraz w Wielkopolskim Konkursie Piosenki i Tańca. Zazwyczaj śpiewa solo, ale śpiewając w duecie też czuje się doskonale.(gościła w VI/2019, VI/2022)

Poeta, publicysta, dziennikarz, bard. Urodził się w Poznaniu w 1964 r. Jest osobą niewidomą. Ukończył znane Studium Pomaturalne Masażu Leczniczego dla Niewidomych w Krakowie. Debiutował tomikiem poezji „Róża Przeznaczeń” w 2004 r. Autor dziesięciu książek poetyckich, oraz zbioru felietonów ,,Widzieć intelektem”.Od 2006 r. jest członkiem Związku Literatów Polskich. Jako masażysta od dwudziestu pięciu lat prowadzi z powodzeniem gabinet masażu leczniczego. Jest byłym sportowcem. Zdobył 38 medali na mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii niewidomych. W 1980 r. zajął IV miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Holandii. Główne zainteresowania to medycyna, literatura, sport. Śpiewa i gra na gitarze. Wraz z żoną Aliną w duecie ,,Sobie Przeznaczeni” śpiewają poezję.(gościł w X/2019, VI/2022)

Pisarka, urodzona w 1976 roku w Poznaniu. Od dzieciństwa mieszka w Międzychodzie. Z wykształcenia i zawodu jest plastykiem i specjalistą do spraw sprzedaży, a ostatnio bibliotekarzem. Fascynuje się fotografią, rysunkiem i sztuką. Kocha podróże i gdy tylko to możliwe spotyka się z naturą, którą uwiecznia na fotografiach. Interesuje się historią rodzinną i tworzy drzewa genealogiczne dla przyszłych pokoleń. Ostatnio jej pasją jest pisanie - pisze powieści obyczajowe dla dorosłych. W maju 2015 roku ukazała się debiutancka książka pt."Cztery rubiny". W 2017 roku została laureatem Gali Pięciu Wspaniałych w Dziedzinie Kultura.(gościła w VI/2018, VI/2022)

Utalentowana wokalnie absolwenta Technikum Turystycznego w Chodzieży. Swoją przygodę muzyczną rozpoczęła w drugiej klasie Szkoły Podstawowej dzięki namowom nauczycielki. Od 12 lat trenuje wokal, ostatnie 4 lata w Studiu Piosenki w Budzyniu. Bierze udział w konkursach, przeglądach i festiwalach w całej Polsce, wielokrotnie zdobywając miejsca na podium i wyróżnienia. W 2022 roku została laureatką m.in. Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i Walcz”, Ogólnopolskiego Konkursu O „Złotą Sosnę” oraz Festiwalu „Lustracja Przyszłych Gwiazd Estrady”. Występuje również na koncertach charytatywnych i okolicznościowych, zarówno w Budzyniu, jak i okolicznych miastach. Marzy o byciu wokalistką estradową i wielkiej karierze muzycznej.(gościła w VI/2022)