Roman Pankiewicz

Urodził się w 1958 roku w Krakowie. Absolwent szkoły hotelarskiej w Zakopanem. Od najmłodszych lat miłośnik wędrówek po tatrzańskich szlakach oraz podróżowania po świecie. Swoją przygodę z książkami i czytelnikami rozpoczął od pracy menadżera odwiedzając biblioteki ze znanymi pisarzami i artystami. Zatrudnienie w firmie budowlanej i znajomość języków obcych umożliwiła mu pracę w Rosji, Niemczech i Islandii. W oparciu o doświadczenia w czasie 10-letniego pobytu w tych krajach napisał tryptyk pt „Trzy żywioły" skierowany w głównej mierze do młodych czytelników – zachęcający ich do nauki języków obcych, poznawania kultur i zwyczajów panujących w innych krajach. Dla dzieci stworzył dwie serie książeczek o ważnych zawodach.(gościł w X/2012, V/2014, IV/2016, V/2018, XI/2019, III/2021, X/2023)