NOC BIBLIOTEK

"Noc Bibliotek" to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja zachęcająca w niekonwencjonalny sposób do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Akcja "Noc Bibliotek" została zainicjowana w 2015 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i rozwija się pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Co roku wyznaczany jest inny termin tego wydarzenia i ogłaszane nowe hasło przewodnie, które przyświeca obchodom tej wyjątkowej Nocy.