NOC BIBLIOTEK 2021

8 października w Bibliotece Publicznej w Budzyniu zorganizowano „Noc Bibliotek” przyłączając się do akcji ogólnopolskiej. Tegoroczna VII edycja odbywała się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali uczniowie klasy II C wraz z wychowawczynią Joanną Wróblewską ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. Budzyńska noc rozpoczęła się o godz. 19-tej od wspólnej kawy, oczywiście zbożowej z mlekiem i ciasta drożdżowego ze śliwkami. Po tym nastąpiły zabawy słowno-ruchowe, z których największym wzięciem cieszyły się kalambury. Następnie nasz gość specjalny, aktor Piotr Witoń zabrał dzieci do Akademii Pana Kleksa. W przebraniu za pana Ambrożego – niezwykłego nauczyciela i wynalazcy czytał fragmenty fantastycznych przygód, zadając przy tym dzieciom do wykonywania różne zadania. Po kolacji z pizzą w roli głównej pan Piotr zabrał dzieci w kolejną podróż, tym razem do prehistorycznego świata. Podczas tych opowieści dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat dinozaurów. Miały też okazję obejrzeć niezwykłą kolekcję tych gadów, którą aktor przywiózł ze sobą. Później uczestnicy udali się do kina. Tam mając do dyspozycji całą salę widowiskową w komfortowych warunkach obejrzeli film „Rybki z Ferajny”. Na zakończenie tego wydarzenia podczas leżakowania na dywanie dzieci wysłuchały fragmentu znakomitej powieści detektywistycznej o przygodach Lassiego i Mai.

...I zanim się obejrzeliśmy nastała północ. Była to niesamowita Noc - pełna wrażeń, radości i śmiechu. Zresztą z taką grupą inna być nie mogła - dzieci wspaniałe, miłe, wesołe i bardzo aktywne. W podziękowaniu za zaproszenie dyrektor biblioteki pani Marysia otrzymała od dzieci wiele laurek wykonanych samodzielnie, słodyczy i kwiatów.