ANIMUS - SERCE MOJE

16 listopada 2023 r. gościem Biblioteki Publicznej w Budzyniu był Piotr Pilarski - poeta i aktor, laureat wielu prestiżowych nagród recytatorskich, znany również z występów w teatrze jeleniogórskim i ostrowskim „Naszym Teatrze”, który cyklicznie bierze także udział w Narodowym Czytaniu. Aktor podczas spotkania z uczniami klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich zaprezentował recital poetycki „Animus – serce moje”. Składał się on z 24 wierszy wybranych ze zbioru „Animus”, ułożonych w całość stanowiącą niezwykłą opowieść o jednostce – uduchowionej, głęboko refleksyjnej, wrażliwej na piękno, dobro, sprawiedliwość, borykającej się ze złem i bezwzględnością świata zewnętrznego. Poeta w recytowanych wierszach zawarł wiele odniesień do literatury, sztuki, kultury, świata sportu. Poezji towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina, będąca piękną oprawą dla przedstawianych utworów. Po spotkaniu można było nabyć prezentowany tomik poezji wraz z dedykacją autora oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.