WIERSZE ZACZAROWANE MUZYKĄ

7 marca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu odbyło się spotkanie literacko-muzyczne zatytułowane „Wiersze zaczarowane muzyką”. Do udziału w nim dyrektor biblioteki Maria Ganclerz zaprosiła przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka i Niepublicznego Przedszkola „Mały Odkrywca” oraz uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich. Gościem spotkania był Tomasz Górkiewicz – wokalista, gitarzysta i kompozytor. Nauczyciel muzyki, twórca muzyki do popularnych wierszy dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima, Jana Brzechwy i Marii Konopnickiej. Podczas spotkania muzyk zaśpiewał mi.in. takie utwory jak: „Pieski małe dwa”, „Kaczka-dziwaczka”, „Okulary”, Lokomotywa”, i wiele innych. Opowiedział też dzieciom dużo ciekawostek o różnych stylach muzycznych i rodzajach gitar, prezentując przy tym ich brzmienie. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, wspólnie śpiewały, tańczyły i klaskały w rytm muzyki. Na koniec dzieci nagrodziły artystę gromkimi brawami.