Zuzanna Przeworska

Urodziła się  w Okonku k. Szczecinka - dziennikarka, poetka, wydawca. Od roku 1979 do roku  2002 dziennikarka - publicystka w „Tygodniku Pilskim”. Od 2002 roku  właścicielka firmy wydawniczej „Wydawnictwo Media Zet”. Autorka wielu tomików poetyckich i książek o charakterze artystycznym i kulturalnym, a także wydawnictw monograficznych. Inicjatorka, współzałożycielka i prezes istniejącej od 1990 roku Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol w Pile, organizującej ogólnopolskie konkursy literackie dla dzieci i młodzieży. Laureatka nagród regionalnych za publicystykę kulturalną i twórczość artystyczną. Od 2003 roku prowadzi Klub Literacki „Pegazik” w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile pod patronatem Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol.(gościła w VI/2011)