Anna Onichimowska

Urodzona 28 stycznia 1952 roku w Warszawie - poetka, prozaik, dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz scenariuszy radiowych, telewizyjnych i filmowych. Za swoją pracę magisterką pt. „Świat dzieci a świat dorosłych w powieściach Janusza Korczaka” otrzymała nagrodę w konkursie na prace naukowe o twórczości dla dzieci na III Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu. W 1976 roku debiutowała w twórczości literackiej wierszami dla dorosłych, zamieszczonymi na łamach „Sztandaru Młodych” oraz „Kultury”. Współpracuje z Polskim Radiem, jest autorką wielu słuchowisk dla Teatru Radiowego. Jej debiutem książkowym był zbiór wierszy „Gdybym miał konia”, wydany w 1980 roku. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień literackich w Polsce i za granicą.(gościła w IV/2011)