DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Biblioteka Publiczna w Budzyniu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowała dwa spotkania autorskie z Wiesławą Pyrcz – artystką i pisarką książek dla dzieci. Na pierwsze spotkanie do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury przyszły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka. Drugie spotkanie odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu „Mały Odkrywca”. Pisarka podczas spotkań opowiedziała dzieciom o sobie i swojej twórczości. Kilka zdań powiedziała na temat swoich książek edukacyjnych promujących zdrowy styl życia i wierszyków o ekologii. Jednak większość spotkania przeznaczona była misiom, tym dawnym i tym współczesnym. Pani Wiesława wykorzystując prezentację multimedialną przeczytała dzieciom swoją książkę pt. „O misiach i o niedźwiadkach”. Opowiedziała o swojej córce, która zajmuje się produkcją misiów. Pokazała, jak powstaje miś i z pomocą dzieci go stworzyła. Przywiozła też oryginalne ilustracje ze swoich książek. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i dostarczyły im wielu wrażeń.