Spotkania z Romanem Pankiewiczem

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej 2 października, po przeszło dwóch latach, ponownie odwiedził Budzyń Roman Pankiewicz – pisarz i podróżnik. Autor książek podróżniczych dla dorosłych i dwóch serii książeczek dla dzieci o ważnych zawodach. W dniu tym pan Roman odwiedził Przedszkole Samorządowe im. „Koziołka Matołka” w Wyszynach i Przedszkole im. „Misia Uszatka” w Budzyniu. Podczas spotkań z przedszkolakami pisarz mówił o różnych zawodach, używając przy tym przedmiotów i rzeczy z nimi związanych. Przedstawił dzieciom też historię teatrzyku kamishibai i za jego pomocą opowiedział kilka swoich bajek. W trakcie spotkań dzieci wspólnie rymowały, aktywnie odpowiadały na pytania pisarza i chętnie zadawały swoje. Był to bardzo miły dzień, pełen uśmiechów i radości.