MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Biblioteka Publiczna od 2018 roku realizuje projekt czytelniczy Instytutu Książki Mała Książka – Wielki Człowiek”. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Każde dziecko, które zostanie zapisane do biblioteki otrzyma Wyprawkę Czytelniczą i Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonowowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego zainteresowania czytelnicze i nagrodą niespodzianką.

Stała współpraca Biblioteki z Przedszkolem Samorządowym im. Misia Uszatka znacznie pomaga w realizacji projektu. Częste wizyty przedszkolaków, promocja książki i czytelnictwa sprzyjają pozyskiwaniu nowych Czytelników – nie tylko dzieci biorących udział w projekcie, ale także ich rodziców, którzy nieczęsto odwiedzają Bibliotekę, a niekiedy po raz pierwszy od wielu lat.

Dnia 12 września po wakacyjnej przerwie ponownie odwiedziły bibliotekę dzieci z grupy „Liski” wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Magdzińską. Część przedszkolaków posiada już Kartę Małego Czytelnika i regularnie wypożycza książki. Liczymy, że wkrótce do grona Czytelników dołączą kolejne dzieci.