FERIE ZIMOWE 2023

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Dzieci w tym czasie mogły uczestniczyć w wielu zajęciach zorganizowanych specjalnie dla Nich przez Gminny Ośrodek Kultury w Budzyniu.

W pierwszym tygodniu dzieci miały możliwość skorzystania z cyklicznych zajęć plastycznych, podczas których wykonały zwierzątka z papierowych rurek oraz obrazy z kolorowej plasteliny według własnej inwencji twórczej. W drugim tygodniu ferii odbyły się zajęcia w glince ceramicznej, które uczą cierpliwości, rozwijają wyobraźnię, relaksują i pogłębiają estetyczną wrażliwość. Przez całe dwa tygodnie mogły doskonalić umiejetności gry w tenisa stołowego oraz gry w szachy i warcaby. Kolejną przygotowaną atrakcją były przedstawienia teatralne: ,,Dziadek do orzechów” i ,,Grinch - magia świąt”. W kinie „Mewa” można było obejrzeć filmy: ,,Nawet myszy idą do nieba”, ,,Biuro detektywistyczne Lassiego i Mai”, ,,Yakari i wielka podróż” oraz ,,Mecz o wszystko”. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć zajęć z robotyki Lego, podczas których dzieci mogły nabyć takie umiejętności jak: kreatywność i spryt, umiejętność pracy w zespole, myślenie matematyczne, myślenie przestrzenne, szacunek i pokora. W przedostatnim dniu ferii odbył się balik karnawałowy z atrakcjami, na który dzieci przybyły w pięknych przebraniach.