SPOTKANIE Z MISIEM PADDINGTONEM

Biblioteka Publiczna w Budzyniu z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” zaprosiła dzieci na spotkanie z misiem Paddingtonem - bohaterem książek Michaela Bonda. Mało kto wie, że ten pluszowy miś to młodszy kolega Kubusia Puchatka. Miś Paddington przybył z mrocznych zakątków Peru. Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawił się z karteczką na szyi: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” - tak rozpoczyna się pierwsza opowieść o sympatycznym misiu, widzącym w ludziach jedynie dobro, która podbiła serca małych czytelników na całym świecie.

W spotkaniach z misiem Paddingtonem udział wzięli uczniowie z klas I i II ze Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego. Łącznie ponad 200 dzieci bawiło się z misiem poznając jego różne przygody. W postać przesympatycznego pluszaka wcielił się poznański aktor pan Piotr Witoń, który gościł w naszej bibliotece już wielokrotnie prowadząc warsztaty literacko-teatralne oparte na tekstach literatury dziecięcej. Artysta czytając fragmenty książki, przekonywał dzieci, że książka i odrobina wyobraźni jest najtańszym i najprostszym sposobem na poznawanie świata. Prowadził zabawy w wykorzystaniem mimiki, gestykulacji oraz gier ruchowych, a wszystko to okraszone było olbrzymią porcją humoru oraz okrzykami zachwytu małych uczestników.