MUCHOMORKI W BIBLIOTECE

W środę 16 listopada 2022 roku Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziły dzieci z grupy "Muchomorki" z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka wraz z wychowawczynią panią Dorotą Chroł. Dla wielu z nich nie była to pierwsza wizyta. Jak się okazało przedszkolaki doskonale znają naszą bibliotekę, a niektórzy są już jej czytelnikami. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z ogólnymi zasadami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami oraz z zasadami wypożyczania książek. Poznały pomieszczenia biblioteczne, godziny otwarcia biblioteki i ważniejsze punkty regulaminu. Z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o zbiorach przeznaczonych dla  najmłodszych czytelników. Podczas pogadanki o bibliotece dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat poszanowania książek. Oglądając książki dzieliły się różnymi spostrzeżeniami i zadawały ciekawe pytania. Na zakończenie w wielkim skupieniu wysłuchały czytanej bajki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.