MISIE W BIBLIOTECE

W środę 5 października z wizytą do Biblioteki Publicznej w Budzyniu przyszły dzieci z grupy „Misie” z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka wraz z wychowawczynią panią Beatą Świętosławską-Łaciak i panią Agatą Koszną.

Wprowadzenie dziecka od najmłodszych lat w świat literatury jest ważnym celem zarówno biblioteki, jak i przedszkola. A wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, by zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy dbać o książki. Poznały zbiory gromadzone przez bibliotekę. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki z działu dla najmłodszych. Następnie przedszkolaki z uwagą wysłuchały legendy o rogalach świętomarcińskich i legendy o Smoku Wawelskim. W podziękowaniu za gościnę dzieci zaśpiewały bibliotekarkom piosenkę i wręczyły samodzielnie wykonaną piękną laurkę. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.