"ZAJĄCZKI" W BIBLIOTECE

31 maja Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z grupy „Zajączki” wraz ze swoją wychowawczynią panią Wiolettą Magdzińską. Dla wielu z nich wizyta w naszej bibliotece nie była pierwszą, gdyż od dawna posiadają już swoje konto biblioteczne i regularnie wypożyczają książki, zbierając przy tym naklejki na kartę Małego Czytelnika. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza i jaki proces musi przejść książka, zanim trafi na biblioteczny regał, a później do rąk czytelnika. Poznały różnicę między biblioteką publiczną a szkolną i dowiedziały się, jak dołączyć do grona naszych czytelników. Z uwagą wysłuchały czytanej bajki "O dzielnym krawczyku" i wiersza "Skarga książki". Z zaciekawieniem oglądały wybrane wydawnictwa popularnonaukowe dla najmłodszych. Sześciolatki pochwaliły się dużą wiedzą na temat poszanowania książek i umiejętnością samodzielnego czytania. Na zakończenie spotkania wspólnie zaśpiewały piękną piosenkę o książeczkach.