TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką. To właśnie w tym miesiącu, w dniach 8-15 maja obchodzony jest "Tydzień Bibliotek"  - ogólnopolski  program, mający na celu upowszechnianie książek i czytelnictwa, podkreślający rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym. Początek "Tygodnia Bibliotek" przypada 8 maja w "Dzień Bibliotekarza" - święto osób najbardziej zaangażowanych w rozwój czytelnictwa i związanych z książką. Inicjatorem akcji zapoczątkowanej w 2004 roku jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ta ma inne hasło wiodące. Tegoroczna XIX edycja Tygodnia Bibliotek odbywała się pod hasłem: "Biblioteka – świat w jednym miejscu".

W dniach 10 i 11 maja z wizytą do Biblioteki Publicznej przyszły grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka: Wiewiórki z panią Justyną Kozłowską, Wróbelki z panią Moniką Szukała-Piasecką i Misie z panią Danutą Szymkowiak. Natomiast 12 maja, aktor Artur Gotz zagrał dla przedszkolaków przedstawienie teatralne „O smoku wawelskim”. Był to tydzień pełen niespodzianek i niesamowitych wrażeń, wypełniony spotkaniami, kwiatami, laurkami i życzeniami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pamięć i miłe słowa.