WAKACJE Z KSIĄŻKĄ

W przeddzień zakończenia roku szkolnego do Biblioteki Publicznej w Budzyniu przyszli uczniowie klasy IIId. Ich wychowawczyni, pani Danuta Bentkowska mimo że żegna się ze swoimi uczniami na stałe, zadbała o to, by także w wakacje wszyscy doskonalili swoje umiejętności czytelnicze. Po krótkim przypomnieniu zasad funkcjonowania biblioteki i przeglądzie literatury młodzieżowej, każdy samodzielnie wybrał sobie książkę do wypożyczenia. Być może będzie to książka, która zostanie opisana w konkursie literackim ogłoszonym wśród uczniów tej klasy. Bardzo miłym momentem spotkania były podziękowania skierowane do dyrektor biblioteki Marii Ganclerz. Uczniowie dziękowali za trzyletnią współpracę, za możliwość udziału w różnych spotkaniach i za wspieranie w rozwijaniu czytelniczej pasji. Pani Dyrektor żegnając się z dziećmi zachęcała ich do regularnego czytania i częstych odwiedzin w bibliotece. Wspomniała również o tym, jak ważny i dobroczynny wpływ na młodych ludzi ma czytanie książek, poprzez które nie tylko poszerzamy wiadomości, ale też rozwijamy wyobraźnię i słownictwo oraz unikamy problemów z ortografią. Jednym słowem czytanie jest bramą do wiedzy.