SPOTKANIA Z JAKUBEM SKWORZEM

„Psia przyjaźń, czyli zwierzę w domu, to nie zabawka” - tak zatytułowane były spotkania autorskie z Jakubem Skworzem, które odbyły się 17 maja 2021 roku w budzyńskiej bibliotece. W pierwszym spotkaniu uczestniczyły dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka, w drugim uczniowie z klas I ze Szkoły Podstawowej w Budzyniu.

Jakub Skworz - to młody pisarz, który urodził się w Poznaniu. Obecnie mieszka w Warszawie. Porzucił pracę redaktora, aby całkowicie poświęcić się pisaniu. Jako szesnastolatek rozpoczął serię wywiadów ze znanymi Polakami (m.in. Krzysztofem Zanussim, Markiem Konradem, Grzegorzem Turnauem oraz Jackiem Santorskim). „Męskie rozmowy nastolatka” rozeszły się w ponad 30 tysiącach egzemplarzy. W październiku 2017 roku ukazała się jego książka pt."Adaś Mickiewicz - łobuz i mistrz", pierwsza z cyklu "Wciągające książki o wielkich Polakach", czyli powieści opartych na faktach. Druga z tej serii jest poświęcona Marii Skłodowskiej-Currie.

Jest autorem 8 książek dla dzieci - „Księżniczki Adeli”, „Wampirka Alfreda” oraz „Prawie bajek”, z którymi odwiedza szkoły i biblioteki w całej Polsce, by nie tyle czytać swoje opowieści, co zarażać entuzjazmem i dobrze bawić się razem z najmłodszymi.

Uczestnicy spotkań w Budzyniu mieli przyjemność poznać przed premierą najnowszą powieść pisarza pt. „Ola i Lola”. Na podstawie tej książki dzieci poznały zasady, jakimi trzeba się kierować, jeśli chce się mieć w domu psa. W trakcie spotkań autor czytał również fragmenty innych swoich książek, przeplatając je zagadkami z magicznego worka. Spotkania były bardzo dynamiczne, pełne zabawy i aktywności. Każdy mały uczestnik otrzymał od pisarza zakładkę do książki z jego autografem. Na zakończenie dzieci wręczyły panu Jakubowi podziękowanie i odznakę Przyjaciela Przedszkola im. Misia Uszatka.