Mój Anioł Stróż

26 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się wystawa pn. ,,Mój Anioł Stróż" . Była to wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci z klas młodszych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu. Oprócz Aniołów dzieci dodatkowo wykonały ogromną ilość Szopek Betlejemskich. Jury w składzie : przewodnicząca - Hanna Danielewicz oraz członkowie - Maria Jabłońska i Anna Zaranek spośród wszystkich prac wyłoniło trzy najładniejsze oraz przyznało jedno wyróżnienie.

I miejsce - Julia Hołubowska

II miejsce - Stanisław Koczorowski

III miejsce - Mikołaj Kierna

Wyróżnienie - Amelia Nochowicz

Zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektora GOK pana Marka Bocheńskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Po oficjalnym otwarciu wystawy rodzice wraz z dziećmi oraz zaproszeni goście udali się do sali widowiskowej, w której miała miejsce inscenizacja przygotowana przez uczniów klasy IId pod okiem wychowawcy Danuty Bentkowskiej. Po uroczystości na dzieci czekała niespodzianka w formie seansu filmowego. Całość imprezy uświetnili swoimi piosenkami soliści ze Studia Piosenki GOK - Hania Kasperczak, Zuzia Ciesielska i Mikołaj Niedbalski.