SPOTKANIE Z EWĄ CHOTOMSKĄ

W ramach obchodów "Tygodnia Bibliotek" 10 maja 2017 roku gościem Biblioteki Publicznej w Budzyniu była Ewa Chotomska - pisarka, reżyserka, aktorka oraz autorka wielu tekstów piosenek dla dzieci.

Pani Ewa spotkała się z uczniami klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Wyszynach i w Budzyniu. Autorka wystąpiła w stroju niezapomnianej Ciotki Klotki z telewizyjnego programu dla najmłodszych TIK-TAK. W pięknym kapeluszu, w kolorowych piórach, butach nie do pary i z uśmiechem na twarzy opowiadała dzieciom o sobie i swojej twórczości. Mówiła również o swoich zwierzętach i o tym, że od dziecka towarzyszą jej wiersze, bo jej mama Wanda Chotomska - znana poetka i autorka książek dla dzieci, zawsze bawiła się z małą Ewą w rymy, z których powstawały piękne wiersze. Opowieści przeplatane były piosenkami, wierszykami, rymowankami i zagadkami, a prawidłowe odpowiedzi nagradzane słodkościami z koszyczka Ciotki Klotki.