SPOTKANIE Z PISARKĄ

We wtorek, 25 października 2016 roku Biblioteka Publiczna w Budzyniu gościła Roksanę Jedrzejewską-Wróbel - pisarkę z Gdańska, autorkę ponad 20 książek dla dzieci, laureatkę wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

Na spotkanie autorskie zaproszeni zostali uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej. W trakcie spotkanie pisarka opowiedziała dzieciom o swoim życiu i swojej twórczości. Mówiła o pisaniu książek, opowiadań na zamówienie do podręczników szkolnych, felietonów i scenariuszy. Opowiedziała skąd brała pomysły na historie opisane w książkach, pokazała ulubione maskotki, które były inspiracją do jej zaczarowanych opowieści. W aktorski sposób czytała fragmenty swoich utworów oraz opowiadała o emocjach i sposobach radzenia sobie z niektórymi z nich. Mówiła jak spełniać swoje marzenia, jak patrzeć inaczej na otaczającą nas rzeczywistość, czyli jak rozwijać swoją wyobraźnię. Zaprosiła uczestników do zabawy przedstawiającej drogę książki od pomysłu w głowie autora do miejsca na półce w bibliotece.

Pani Roksana zachęcała również uczestników do czytania książek i odwiedzania biblioteki, bo "każda książka jest jak wyprawa w nieznany świat, jak podróż do innego kraju, jak wyprawa, z której wracamy odmienieni, mądrzejsi, lepsi".

Spotkanie było bardzo interesujące, dzieci chętnie brały czynny udział w realizacji zadań, zadawały ciekawe pytania, dyskutowały z pisarką. Na zakończenie podziękowały pisarce wspólnie wyrecytowanym wierszem i kwiatami.