URODZINOWO

Wraz z pierwszymi dniami kalendarzowego lata na budzyńskiej scenie ponownie zagościło "Lato Artystyczne". To już wydarzenie dobrze znane miłośnikom szeroko rozumianej kultury. Od pięciu lat Biblioteka Publiczna w Budzyniu prowadzi nas przez różne obszary działalności artystycznej. Wystarczy choćby przypomnieć, że pierwsze "Lato Artystyczne" było oparte na poezji. Tematem przewodnim kolejnego stały się baśnie. Na trzecim spotkaniu dominował teatr, a na czwartym pierwsze skrzypce grała muzyka.

Tegoroczne piąte spotkanie "Lata Artystycznego" odbyło się pod hasłem "Urodzinowo". Oj, było wyjątkowo !

Scena Gminnego Ośrodka Kultury zmieniła się w salę balową : mnóstwo kolorowych balonów, ogromne prezenty i karnawałowe światła. Na zaproszonych gości czekała również niespodzianka - obowiązkowa urodzinowa czapeczka i słodkie lizaki.W radosnej i zabawowej atmosferze przenieśliśmy się w krainę magii, sztuczek oraz iluzji. Na scenie zaprezentowali się artyści oraz animatorzy zabaw z Agencji Artystycznej "ArtEventy" z Poznania. Oczywiście już od samego rana, jak to zwyczaj "Lata Artystycznego" nakazuje artyści odwiedzili zaprzyjaźnione z biblioteką placówki. Zarówno dzieci, z którymi się spotkali, jak i goście zgromadzeni na gali byli zachwyceni tym co zaprezentowali. Można było się pośmiać z Klaunem Apsikiem, który z najbardziej ponurego człowieka zrobi wesołka, podziwiać sztukę iluzji i żonglerki, a także wraz z animatorkami poćwiczyć układ taneczny. Koloru dodawał swoimi dowcipami konferansjer - Mieczysław Góra, a nasza kapela "Kombinatorzy" zadbała o muzyczną jakość imprezy.

Każdy z artystów otrzymał pamiątkową statuetkę "Lata Artystycznego". Jest też w zwyczaju, że statuetka honorowa wędruje w ręce jednego z zaproszonych gości. Tegoroczna została wręczona Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Budzyniu - Stanisławowi Krumplewskiemu, za wieloletnią współpracę z Biblioteką Publiczną, za ukłon w stronę kultury i jej stałą promocję wśród dzieci i młodzieży.

Urodzinowe, zabawowe, wesołe i kolorowe "Lato Artystyczne" już za nami. Na półce pozostała papierowa czapeczka i kilka balonów. Za rok już będziemy starsi, co nie znaczy, że nie będziemy się dobrze bawić ! "Lato Artystyczne" jeszcze nie raz Was zaskoczy !