ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Jak najlepiej rozpocząć lato ? Aktywnie, zarówno dla ciała , jak i dla umysłu ! Biblioteka Publiczna w Budzyniu z przyjemnością włączyła się w ogólnopolski projekt skierowany do osób związanych z biblioteką.

"Odjazdowy Bibliotekarz" to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów przejeżdżając przez miasto lub okolicę mogą przyjemnie i aktywnie spędzić popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Nasz rajd rozpoczął się od fili bibliotecznej w Wyszynach. Tam grupa dzieci i młodzieży wyruszyła w drogę wraz z koordynatorem - Honoratą Struzik i opiekunami rajdu do Prosny. W świetlicy wiejskiej czekała już na uczestników pani sołtys - Halina Laskowska oraz mieszkańcy wsi i grupa chętnych, którzy dołączyli do rowerzystów. Ten pierwszy postój obfitował w moc zabaw i atrakcji m.in. malowanie logo akcji na twarzach, tworzenie hasła rajdu, a także gry i zabawy integracyjne.

Omijając deszcz i ciemne chmury, 40 osobowa grupa dojechała do Budzynia. Na miejscu przywitała uczestników pani Dyrektor Biblioteki - Maria Ganclerz oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Gospodarze zadbali o to by nikt w drogę powrotną nie jechał głodny. Były pieczone kiełbaski, pyszna zupa oraz słodkości i napoje. Odjazdowi rowerzyści zwiedzili również Bibliotekę Publiczną. Radośni, pełni wrażeń, z okrzykiem "Rowerzyści z biblioteki" na ustach wrócili do Wyszyn. Za rok też pojedziemy ! I będzie nas jeszcze więcej !