KRAINA Z LODU

W piątek, 18 grudnia 2015 r. Biblioteka Publiczna w Budzyniu zaprosiła uczniów z klas trzecich Szkoły Podstawowej na przedstawienie pt. "Kraina z Lodu" w wykonaniu aktorów teatru "Fantazja".

"Kraina z Lodu" to przepiękna historia dwóch sióstr opowiadająca o sile, jaką niesie ze sobą miłość i więź rodzinna. Elza - zamieszkuje zamek lodowy, który sama sobie stworzyła, gdyż posiada moc władania lodem i śniegiem. Księżniczka uciekła z królestwa, które zamieszkiwała od dzieciństwa, ponieważ nie potrafi zapanować nad swoją mocą i boi się, że wyrządzi krzywdę zarówno swojej rodzinie, jak i podwładnym.

Jednak w królestwie jest ktoś, kto za Elzą bardzo tęskni - jej młodsza siostra Anna, która bardzo chce odnaleźć swoją starszą, kochaną siostrę i przywrócić lato w całym królestwie. W tym celu udaje się na poszukiwanie lodowego zamku. Na swojej drodze spotyka ona Kristoffa oraz zabawnego bałwanka Olafa, którzy pomagają jej podczas wyprawy.

Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało. Dzieci chętnie uczestniczyły w akcji rozgrywającej się na scenie. Pomagały aktorom w poszczególnych scenach, odpowiadały na pytania i śpiewały. Na zakończenie aktorzy zaprosili wszystkich do wspólnego tańca.