TANECZNYM KROKIEM

Ferie zimowe 2016  w Bibliotece Publicznej rozpoczęły się tanecznym krokiem. Dla dzieci z gminy Budzyń zorganizowane zostały baliki karnawałowe. Już w pierwszym dniu, w godzinach przedpołudniowych odbył się balik w filii bibliotecznej w Wyszynach, a po południu w punkcie bibliotecznym w Nowym Brzeźnie.

Jak przystało na bal uczestnicy przybyli w odświętnych strojach. W pięknie udekorowanych salach bawiły się różne postacie z bajek i filmów. Prowadzący balik Piotr Witoń - aktor z Poznania porwał wszystkich uczestników nie tylko do wspólnych  tańców, ale również do udziału w różnych konkursach.

Wodzirej tak pokierował balem, że wszystkie dzieci, zarówno te małe, jak i te duże z Wyszyn, z Nowego Brzeźna oraz z okolicznych wiosek bawiły się wspólnie ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami. W trakcie zabawy był oczywiście wybór królowej i króla balu, taniec z balonami oraz tradycyjny pociąg, który rozbawił wszystkich do łez.

Te baliki karnawałowe, to nie tylko wspólna zabawa, to także bardzo integracyjne spotkania, którym towarzyszyła miła atmosfera, radość i uśmiech.