ROK 2015

Biblioteka Publiczna od 2000 roku aktywnie uczestniczy w organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Budzyniu. Swoją działalność na rzecz fundacji rozpoczyna już w grudniu, pomagając w przygotowaniach do Wielkiego Finału. Od lat stała grupa osób nadzoruje poszczególne zadania, co w efekcie przekłada się na rekordowe sumy.

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku graliśmy dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. W Budzyniu od rana wolontariusze ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum wraz ze swoimi opiekunami kwestowali po ulicach. Od godz.15-tej  do późnych godzin wieczornych w Gminnym Ośrodku Kultury odbywał się "Festyn Rodzinny". Rozpoczął się on od koncertu zespołu folklorystycznego "Tolija" pt. "Zajaśniała Gwiazda nad Betlejem", który zadedykowany był chorej koleżance, Marcie. Następnie w sali widowiskowej odbyła się licytacja fantów. Przybyli mieszkańcy mogli też zjeść zupę z kotła, odwiedzić kawiarenkę pełną słodkości i stoisko z loterią. Imprezie towarzyszyła wesoła atmosfera przeplatana występami solistów ze Studia Piosenki GOK.

ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY 27.254,00 zł.