PASOWANIE 2021 cz.2

16 czerwca 2021 roku Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedzili uczniowie klas drugich wraz ze swoimi paniami : Marleną Maczyńską, Justyną Barczak i Ewą Król.  Była to wizyta, której głównym celem było "Pasowanie na Czytelnika". Wydarzenie to miało mieć miejsce w ubiegłym roku, jednak pandemia koronawirusa to uniemożliwiła. Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia, dzieci z uwagą wysłuchały kilku informacji dotyczących zasad korzystania z biblioteki. Poznały rodzaje gromadzonych zbiorów, ich rozmieszczenie i sposób opracowania. Na przykładzie kilku wybranych książek dowiedzieli się, jaką rolę pełni literatura popularnonaukowa. Dużo śmiechu przyniosa dzieciom wspólna zabawa z przymiotnikami, której efektem końcowym było fantastyczne opowiadanie. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał w prezencie książkę do własnej biblioteczki, okolicznościowy dyplom i drobne upominki. Wszystkie trzy spotkania przebiegły w miłej i wesołej atmosferze.