PASOWANIE 2021 cz.1

W Bibliotece Publicznej w Budzyniu pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza imprez. W 2021 roku uroczystość ta nie odbyła się tradycyjnie w maju, lecz 10 czerwca. Udział w niej wzięli uczniowie trzech klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich wraz z wychowawczyniami: Ireną Jankowską, Elżbietą Rusiecką i Joanną Wróblewską. I choć większość dzieci już od dawna posiada u nas konto biblioteczne, to oficjalne przyjęcie do grona czytelników następuje dopiero w dniu pasowania, gdy uczniowie są w pełni gotowi do samodzielnego czytania. Po krótkiej pogadance na temat biblioteki i jej zbiorów oraz zasad wypożyczania i poszanowania książek, uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Obiecali, że będą sumiennymi i odpowiedzialnymi czytelnikami. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy otrzymał w prezencie książkę, dyplom, zakładkę i przypinkę „Przyjaciel Książek”.