BALIK KARNAWAŁOWY 2015

Karnawał to czas radości i zabawy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się marzenia i każdy, choć na chwilę może wcielić się w ulubioną postać. Na dobry początek ferii zimowych Biblioteka Publiczna zorganizowała dla dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Budzyniu "Balik karnawałowy". Rolę wodzireja pełnił aktor poznański Piotr Witoń. W specjalnie udekorowanej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury bawiło się ponad sto dzieci wraz ze swoimi nauczycielami, pracownikami Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury oraz rodzicami. Dzieci przebrane były za bohaterów ze znanych bajek i filmów. Były wróżki, królewny, czarownice, Spider-Meni, Batmani... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wspólne tańce przeplatane były konkursami i zabawami integracyjnymi. Jak na prawdziwy bal przystało, podczas imprezy wybrano króla i królową balu. Wszyscy bawili się wesoło i pomimo chwilowego zmęczenia uśmiech nie znikał z twarzy. W trakcie przerwy dzieci otrzymały napoje i słodkości. Gdy czas zabawy dobiegł końca, mali tancerze z żalem opuszczali salę balową.