SPOTKANIE Z ARTUREM BARCISIEM

W piątkowe popołudnie 26 listopada Biblioteka Publiczna w Budzyniu gościła Artura Barcisia – jednego z najbardziej cenionych polskich aktorów filmowych, teatralnych i dubbingowych, reżysera wielu sztuk teatralnych. Niemal wszyscy znają go z serialu Ranczo, gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nieco starsi zapamiętali płochliwego „inżyniera instalacji podziemnych”, Tadeusza Norka, trzymanego krótko przez żonę Danutę, w którego wcielał się w Miodowych latach, oraz jego role w cyklu Dekalog. Artur Barciś bardzo często występuje w charakterystycznych rolach drugoplanowych – wyrazistych i dających się zapamiętać. Popularność zyskał dzięki występom w programie telewizyjnym Okienko Pankracego, przeznaczonym dla młodych widzów. W swojej karierze artystycznej zagrał wiele ról w filmach A. Wajdy, K. Kieślowskiego, J. Hoffmana, T. Kutza. Od 1984 roku jest aktorem Teatru Ateneum w Warszawie.

Podczas spotkania, które prowadził Paweł Hajman, pan Artur w niezwykle ciepły i humorystyczny sposób opowiadał o swojej pracy aktorskiej, kulisach produkcji filmowych i teatralnych. Fani Artura Barcisia poznali nie tylko utalentowanego i wszechstronnego aktora, ale też szczęśliwego i spełnionego człowieka: męża ukochanej żony Beby, wspaniałego ojca i dziadka. Spotkanie było także okazją do promocji jego książki „Aktor musi grać, by żyć”, która jest zapisem fascynującej i szczerej rozmowy, jaką z aktorem przeprowadziła Kamila Drecka. Po spotkaniu uczestnicy mogli zdobyć autograf Artura Barcisia oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.