KIM CHCESZ ZOSTAĆ?

Po półtora rocznej przerwie ponownie odwiedził Budzyń Roman Pankiewicz – pisarz i podróżnik z Krakowa. Spotkanie autorskie odbyło się 2 marca 2021 roku w Niepublicznym Przedszkolu „Mały Odkrywca”.

Roman Pankiewicz znany jest przede wszystkim ze swojego tryptyku podróżniczego „Trzy żywioły”, do którego zaliczamy „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł’, „Niemcy – drugi żywioł” i „Islandia – trzeci żywioł”. Dopełnieniem tryptyku jest wydana w 2019 roku książka „Polski żywioł” nawiązująca do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jednak na tym spotkaniu pisarz zaprezentował swoją twórczość przeznaczoną dla najmłodszych czytelników. Były to książki z cyklu „5 ważnych zawodów” - rymowane opowieści o strażaku, policjancie, ratowniku medycznym, listonoszu i żołnierzu. Autor ku uciesze dzieci nie tylko opowiadał o tych zawodach, ale również pokazywał i omawiał przygotowany do każdej profesji oryginalny strój. Radosna atmosfera towarzyszyła także samej konieczności sprawnego przebierania się w poszczególne stroje, i tu dzieci dzielnie panu Romanowi sekundowały. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zakończyło się wspólną fotografią.