WYSTAWA PRZYRODNICZA

W piątek 14 czerwca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu zorganizowano wystawę fotografii Grzegorza Wróblewskiego pt: Dwa światy Polska – Islandia. Na wstępie kilka słów o wystawie opowiedział sam autor Grzegorz Wróblewski, następnie głos zabrał nadleśniczy Jacek Kulpiński, który dziękował za zainteresowanie tematem przyrody szczególnie w naszej okolicy. Po tych wystąpieniach głos zabrał dyrektor GOK pan Marek Bocheński gratulując pomysłu i fantastycznych ujęć w kadrze aparatu fotograficznego. Licznie przybyli goście z zachwytem oglądali wystawę.
Grzegorz Wróblewski z wykształcenia jest leśnikiem a z zamiłowania fotografem przyrody. Na koncie ma kilka prestiżowych nagród i wyróżnień w konkursach fotograficznych. Od 2009 roku jest aktywnym członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Rozwijając swoje przyrodnicze pasje zajmuje się również filmowaniem oraz nagrywaniem dźwięków natury. Nad materiałami do wystawy poświęconej przyrodzie w Polsce i Islandii pracował pół roku.