LATO ARTYSTYCZNE 2019

12 czerwca po raz dziewiąty Biblioteka Publiczna w Budzyniu zorganizowała imprezę kulturalno-edukacyjną pn.”Lato Artystyczne”. W tym roku do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy naszych regionalnych artystów oraz osoby o niecodziennych pasjach i zamiłowaniach. Jak co roku zaproszeni goście w godzinach dopołudniowych wzięli udział w cyklu spotkań autorskich na terenie gminy Budzyń. Podczas spotykań z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi promowali oni swoją twórczość, opowiadali o sobie i kulisach swojej pracy. Zwieńczeniem wszystkich wydarzeń „Lata Artystycznego” była uroczysta gala z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów szkół, przedszkoli, zaprzyjaźnionych zakładów, bibliotekarzy z powiatu chodzieskiego oraz młodzieży szkolnej. W sali widowiskowej na scenie kolejno zaprezentowali się : Luba Zarembińska – aktorka, reżyserka, założycielka teatru „Stacja Szamocin” wraz z aktorką Moniką Bykowską ; Grzegorz Wróblewski – leśnik, pasjonat fotografowania świata roślin i zwierząt ; „Tolija” - zespół folklorystyczny działający w GOK razem z choreografką Renatą Lis i muzykiem Andrzejem Przybyłem ; Agnieszka Górska – plastyczka z Margonina, tworząca głównie w glinie ; Tomasz Szepczyński – żeglarz ze Szczecina, uczestnik słynnej wyprawy „Shackeltona” ; Patryk Klepacki – tancerz pochodzący z Chodzieży, obecnie pracujący w Teatrze Muzycznym w Gdyni ; Kamila Górna – solistka ze Studia Piosenki w GOK, laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach w całej Polsce ; Kazimierz Słodowy – artysta z Nietuszkowa, rzeźbiarz kompozycji przestrzennych i płaskorzeźb z drewna oraz z metalu ; Jarosław Łukaszewski – pasjonat wspinaczki górskiej, taternik i alpinista, uczestnik wielu wypraw. Prezentacja każdego z uczestników miała inną formę, od fascynujących opowieści, poprzez taniec do piosenki i nagradzana była gromkimi brawami. Tradycyjnie na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy artyści otrzymali okolicznościową statuetkę i kwiaty. Co roku podczas gali „Lata Artystycznego” jedna ze statuetek zostaje wręczona osobie, która jest związana z naszą bibliotekę w szczególny sposób. W tym roku pani Iwona Repczyńska – dyrektor Przedszkola Samorządowego im. ”Misia Uszatka” wraz ze statuetką odebrała podziękowanie dla wszystkich pracowników przedszkola za zaangażowanie w działaniach podejmowanych przez bibliotekę na rzecz promocji czytelnictwa oraz indywidualne podziękowania dla pań : Ewy Bedyńskiej, Doroty Chroł i Moniki Stachowiak za miłą i owocną współpracę przy realizacji projektu „Mała książka – Wielki człowiek”. Dyplomami wyróżniliśmy też grupy przedszkolaków : „Sówki”, „Wiewiórki” i „Wróbelki” za liczne i systematyczne korzystanie ze zbiorów naszej biblioteki. Wszystkim, którzy wzięli udział w IX edycji „Lata Artystycznego” serdecznie dziękujemy.