SPOTKANIE Z PANEM KULECZKĄ

Z okazji "Światowego Dnia Postaci z Bajek", który przypada 5 listopada do Biblioteki Publicznej w Budzyniu zawitał Pan Kuleczka. W rolę książkowej postaci wcielił się Piotr Witoń, poznański aktor prowadzący warsztaty teatralno-literackie na podstawie literatury dziecięcej.

"Pan Kuleczka" to seria bogato ilustrowanych książeczek dla dzieci autorstwa Wojciecha Widłaka. Głównym bohaterem opowiadań jest dorosły, któremu towarzyszą trzy zwierzątka : kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. W domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

9 listopada 2016 roku Biblioteka na spotkanie z Panem Kuleczką zaprosiła pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej. Czytanie fragmentów książki przeplatane było zabawami interaktywnymi i różnymi konkursami. Aktor pełen ciepła i dobrej energii sprawił, że spotkanie przebiegło w bardzo wesołej atmosferze. Na drugie spotkanie Pan Kuleczka udał się do Niepublicznego Przedszkola "Mały Odkrywca". Tam również zaprosił dzieci do wspólnej zabawy.