"MOJA BIBLIOTECZKA"

4 listopada 2016 r. Biblioteka Publiczna w Budzyniu zaprosiła uczniów klas II i III d na spotkanie podsumowujące konkurs "Moja biblioteczka". Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania książek i rozbudzenie w nich zainteresowań czytelniczych. Konkurs polegał na zaprowadzeniu zeszytów, w którym miało być wypisanych 10 książek z domowej biblioteczki. Należało podać autora i tytuł książki oraz wykonać ilustrację związaną z jej treścią.

W konkursie wyróżnieni i nagrodzeni książkami zostali autorzy najładniejszych i zgodnych z zadaniem zeszytów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła  klasa   II a, z której wszyscy uczniowie w pełni wywiązali się z tego zadania. Inni wyróżnieni to : Maja Banach i Matylda Kaczmarek z klasy II b, Matylda Florek i Ola Kędzierska z klasy II d, Natalia Gąsior z klasy II e, Ilona Kosińska, Maria Staniewska i Maciej Pol z klasy III d. Spotkanie umilił występ magika, który w stroju klauna bawił, śmieszył i czarował.