TROSKLIWE MISIE

Teatrzyki już na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Biblioteki Publicznej w Budzyniu. Każdego roku w sali widowiskowej odbywają się spotkania dzieci z aktorami. Tym razem, 6 października 2015 roku zawitał do nas Teatr Fantazja z przedstawieniem pt. "Troskliwe Misie".

Bajka, której głównym motywem jest udzielanie pomocy rozgrywa się w przepięknej, tęczowej krainie. Mieszkający tam misie posiadają magiczną moc - każdy inną. Główną bohaterką jest Misia Tulisia. Pragnie ona odkryć swą wewnętrzną siłę, dzięki której będzie mogła zrozumieć sens swojego istnienia.

Biblioteka Publiczna na pierwszy spektakl zaprosiła uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kotarbińskiego, a na drugi przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego.

Aktorzy szybko nawiązali kontakt z dziećmi i zachęcili ich do czynnego udziału w przedstawieniu. Dzieci wspólnie z postaciami z bajki śpiewały, tańczyły i chętnie służyły pomocą w wykonywaniu zadań. Miały okazję przekonać się, jak ważne jest niesienie pomocy innym.

Gromkie brawa na koniec i uśmiechnięte, zadowolone twarze dzieci świadczą najlepiej o tym, że wszyscy dobrze się bawili. Ta wesoła opowieść słowno-muzyczna przeplatana piosenkami na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.