PRZYCHODNIA BAŚNIOWCÓW

W dniu 6 maja 2015 roku odbyło się "Pasowanie na Czytelnika" uczniów klas pierwszych. W ramach współpracy Biblioteki Szkolnej z Biblioteką Publiczną uroczystość pasowania została połączona  w jedną imprezę czytelniczo-edukacyjną i miała wyjątkową oprawę. Odbyła się ona w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury. 

Dla pierwszoklasistów koleżanki i koledzy z klas starszych przygotowali przedstawienie teatralne pod tytułem "Stan chorobowy". W spektaklu wystąpiły postacie ze znanych i lubianych przez dzieci bajek m.in. : Pinokio, Czerwony Kapturek, Wilk, Kopciuszek, Krasnoludki, Królowa Śniegu, Królewna Śnieżka i Doktor Paj-Chi-Wo. Był też Ludek Książkowy oraz Książka i Uczennica. Przedstawienie przestrzegło małych widzów przed złymi skutkami nieczytania książek, przypomniało zasady poszanowania książek oraz wskazało korzyści płynące z czytania książek.

Na zakończenie wszystkie dzieci  złożyły uroczyste przyrzeczenie i obiecały, że będą książki kochać, szanować i czytać.  Uroczystość umiliły tańcami dziewczynki z zespołu "Impresja" a śpiewem Zosia Geisler. Na zakończenie spotkania  wszystkie dzieci, które uzyskały tytuł "Czytelnika" otrzymały okolicznościowe dyplomiki. Cała uroczystość z pewnością na długo pozostanie w pamięci nie tylko dzieci, ale też występujących aktorów, solistów, tancerzy, nauczycieli i obecnych rodziców.