"QUO VADIS" HENRYKA SIENKIEWICZA

W pierwszą sobotę września 2016 roku miłośnicy literatury wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Narodowe Czytanie”. Już od 5 lat w tym wyjątkowym dniu, z inicjatywy Prezydenta RP,  w całym kraju czytane są fragmenty wybitnych, polskich dzieł. W tym roku internauci spośród pięciu pozycji, wybrali „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Biblioteka Publiczna w Budzyniu z wielką radością celebrowała to czytelnicze święto. Zaprosiliśmy mieszkańców Budzynia do parku przy Gminnym Ośrodku Kultury, by wspólnie przypomnieć sobie losy Ligii i Marka Winicjusza.

Uczestników oraz zaproszonych gości powitała na miejscu dyrektor biblioteki – Maria Ganclerz, następnie Jakub – uczeń budzyńskiego gimnazjum  przedstawił rys biograficzny Henryka Sienkiewicza. Czytanie powieści rozpoczął pan Piotr Jankowski – przewodniczący Rady Powiatu. Następne fragmenty kolejno czytali : Maria Wojciechowska – laureatka tegorocznego konkursu czytelniczego „Wzorowy Czytelnik”, Mariusz Ajchsztet – animator sportu na boisku "Orlik", Teresa Janiszewska – emerytowana nauczycielka, Kinga Buszkiewicz – dyrektor Gimnazjum, Dorota Banach – wicedyrektor Szkoły Podstawowej, Elżbieta Kapała – kierownik GZEASz i Mieczysław Góra – poeta, satyryk.

Na „Narodowym Czytaniu” nie zabrakło niespodzianek. Było coś dla ducha ale także i dla ciała np. pyszne pączki i cukierki. Najmłodsi, dla których „ Quo vadis”  to jeszcze za trudna lektura, mogli zająć się malowaniem twarzy oraz pobawić zwierzątkami skręconymi z balonów. Może dzięki temu takie spotkania z książką będą im się kojarzyć z zabawą i z przyjemnością. Sobotnie spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem możemy uznać za naprawdę udane i spędzone w kreatywny sposób.

Zapraszamy, przyłączcie się do nas za rok !