POEZJA TWÓRCÓW WIELKOPOLSKI

W dniu 29 października 2019 r. Biblioteka Publiczna w Budzyniu po raz pierwszy w historii miała okazję do włączenia się w obchody Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, odbywającego się corocznie w Poznaniu. W ramach panelu literackiego „Nie tylko klasycy. Poezja Twórców Wielkopolski” gościła trójkę poetów, członków poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich : Marię Kogut – poetkę, nauczycielkę z Ludomek w gminie Ryczywół. Autorkę czterech tomików wierszy : „Pochwycić ptaka”, „W sieci krajobrazów”, „Przenikanie”, „Między kroplami deszczu” ; Pawła Kuszczyńskiego - poetę i krytyka literackiego z Poznania. Autora 13 książek poetyckich, z których ostatnio wydana, w 2018 r. nosi tytuł „Pora słowa”. Byłego prezesa poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich i Krzysztofa Galasa – niewidomego poetę, publicystę, dziennikarza, gitarzystę. Autora dziesięciu książek poetyckich oraz zbioru felietonów ,,Widzieć intelektem”. Kompozytora wielu piosenek, które śpiewa wraz z żoną Aliną w duecie ,,Sobie Przeznaczeni”.

W spotkaniu poetyckim, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury udział wzięło ponad 40 osób. W kameralnej scenerii, przy zapalonych świecach i kawie przez ponad godzinę słuchaliśmy wierszy o różnej tematyce. Prezentacja twórczości poszczególnych poetów przeplatana była piosenkami w wykonaniu Krzysztofa Galasa. Uczestnicy spotkania poznali nie tylko talent pisarski i umiejętności muzyczne naszych gości, ale też bardzo sympatyczne, kontaktowe i uśmiechnięte osoby.