Strofy zaczarowane muzyką

Dnia 17 maja 2018 roku Biblioteka Publiczna w Budzyniu zaprosiła młodzież szkolną na koncert poetycko-muzyczny Tomasza Górkiewicza zatytułowany "Strofy zaczarowane muzyką".

Spotkanie miało miejsce w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie Tomasz Górkiewicz - gitarzysta, kompozytor i wokalista przez ponad godzinę bawił publiczność piosenką poetycką. Zaprezentował on własną aranżację gitarowo-wokalną do wierszy znanych poetów, m.in. Juliana Tuwima, Edwarda Stachury, Jonasza Kofty. Słuchacze aktywnie uczestniczyli w koncercie wyklaskując  rytm i nucąc melodię. Niektóre utwory śpiewali razem z wykonawcą. Młodzież przyjęła koncert bardzo entuzjastycznie i każdy utwór nagradzała gromkimi brawami.

O ile dawniej piosenka poetycka święciła triumfy, jej wykonawcy pojawiali się na większych krajowych festiwalach a znaczna część tych utworów stała się przebojami, to jednak dzisiaj jej sytuacja nie wygląda już tak dobrze. Cieszymy się zatem, że są tacy artyści, jak Tomasz Górkiewicz, którzy promują tą wartościową, trudną w odbiorze sztukę. Dlatego zawsze nam miło, kiedy artysta do nas przyjeżdża, a słuchaczom się podoba.