OBLICZA MIŁOŚCI

Na spotkanie z poezją zawsze jest dobry czas, szczególnie w maju, który listek po listku budzi świat do życia. Dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej w Budzyniu,  po raz kolejny odwiedziła nas poetka i prozatorka  - Jolanta Nowak – Węklarowa. Jest to artystka szczególnie bliska naszemu sercu, związana z Biblioteką budzyńską już od ponad 20 lat. Jeśli tylko to możliwe prezentuje swoje kolejne tomiki poezji na spotkaniach z młodzieżą, dziećmi i dorosłymi czytelnikami z Budzynia.

"Różne oblicza miłości w poezji" były tematem spotkań, które odbyły się 14 maja 2014 roku. Podczas pierwszego w Wyszyńskim Domu Kultury poetka spotkała się z młodzieżą klas V-VI. Drugie odbyło się z młodzieżą w Gimnazjum  im. Powstańców Wlkp. w Budzyniu. Kolejne strofy wierszy prowadziły słuchaczy od pierwszego niewinnego zakochania między chłopcem a dziewczynką, do miłosnych rozterek dojrzałych ludzi. Nie zabrakło wierszy o miłości małżonków, o miłości nieodwzajemnionej, czy też ukrytej, niepewnej.  Poetka chwaliła młodzież za skupienie i uwagę.  Starała się opowiedzieć także o miłości nawet w szerszym filozoficzno – religijnym znaczeniu. Mówiła o  uczuciach, którymi obdarza się Boga, Ojczyznę, autorytety tj. św. Jan Paweł II. Papieżowi pani Jolanta poświeciła również część spotkania , czytając wiersze o nim, o jego życiu pełnym wiary i miłości w człowieka.

Spotkania były bardzo poruszające i dotykały spraw najważniejszych, bo chyba nie wypada, się nie zgodzić, iż w każdym wieku ma się coś do powiedzenia na temat miłości, a tym przyjemniej jest o niej słuchać, gdy brzmi językiem poezji.