PIOTR PILARSKI

Aktor i poeta. Urodził się 13.01.1964 roku w Stawiszynie, w powiecie kaliskim. Obecnie mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. Występował m.in. w teatrze jeleniogórskim oraz na deskach ostrowskiego teatru „Nasz Teatr”. Cyklicznie bierze udział w Narodowym Czytaniu, gdzie towarzyszył m.in. Michałowi Grudzińskiemu, czy Laurze Łącz. W latach 2004-2010 był menagerem słynnego aktora-iluzjonisty Jerzego Strzeleckiego. Pisze poezję od lat 80-tych XX wieku. Jest laureatem wielu wielu prestiżowych konkursów recytatorskich. Stworzył cyk poetycki zatytułowany „Animus - serce moje”, wydany w antologii „Szuflada”. W sposó teatralny prezentuje swoją poezję w szkołach, bibliotekach i domach kultury.(gościł w XI/2023)