PIOTR GRABOWSKI

Aktor - ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie Wydział Lalkarski w Białymstoku. Od 1985 roku pracuje w Teatrze Animacji w Poznaniu. Najważniejsze jego role to m.in.: Upadły Anioł w spektaklu „Boska Komedia'”, tytułowy Gimpel w ,,Gimpel Głupek" oraz Byczysław w ,,Ubu Król''. Grał też Diablicę w ,,O diabełku Widełku'', jedenego z braci w ,,Kocie w butach'', Tygrysa w ,,Kubusiu Puchatku'', Smoka w ,,Baśni o Rycerzu bez Konia''oraz Skoczka w ,,Mięsopuście'', Psa w ,Beczce chowany'' i Sajetana w ,,Szewcach''. Za swoje role otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in. nagrodę za rolę w przedstawieniu ,,Baśń o Rycerzu bez Konia" w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Lalek Opole 2005 oraz w 2010 roku Nagrodę Dyrektorów Teatru Animacji w Poznaniu za osiągnięcia artystyczne.(gościł w VI/2023)