MARCIN PIEJAŚ

Urodził się 17 marca 1980 w Łodzi – polski aktor filmowytelewizyjny i teatralny. Po raz pierwszy w sztuce teatralnej zagrał w 2002 roku na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie w spektaklu pt."Idiota". W 2006 roku został absolwentem na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Teatralnych)W tym samym roku dostał wyróżnienie na XIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Szambelana w spektaklu dyplomowym pt."Iwona, księżniczka Burgunda". Od drugiego roku studiów aktorskich grał w Teatrze Muzycznym Capitol we WrocławiuTeatrze im.J.Słowackiego w Krakowie i Studiu Piosenki w ŁodziW latach 2006–2009 był aktorem Teatru Śląskiego w KatowicachOd 2018 jest aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu.(gościł w I/2023)