LUBA ZAREMBIŃSKA

Urodziła się w Rosji, obecnie mieszka w Szamocinie. Polska reżyserka teatralna, aktorka i działaczka społeczna. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Była związana z Teatrami w Warszawie, Olsztynie, Legnicy, Poznaniu i Zielonej Górze. Założycielka Ośrodka „Stacja Szamocin”. Pracowała w Szamocińskim Ośrodku Kultury i w Domu Kultury w Pile. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród, m.in. dwie nagrody Ministra Kultury, Medal 75-lecia PKP, Medal Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Wielce Zasłużonego dla Kultury Wielkopolski oraz nagrodę w dziedzinie kultury za całokształt twórczości. W 2011 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W ramach projektu „Teatrzyk zajechał” jeździ do małych miejscowości ze spektaklami lalkowymi.(gościła w VI/2019)