TRZY ŻYWIOŁY

"Trzy Żywioły" to tytuł tryptyku autorstwa Romana Pankiewicza. Budzyńska młodzież po raz drugi miała okazję spotkać się z pisarzem i podróżnikiem.

Autor urodził się i mieszka w Krakowie. Od młodości uwielbiał piesze wędrówki. Miłość do tatrzańskich szlaków, przełożyła się  na późniejszą chęć poznania świata, co spowodowało decyzję o zatrudnieniu w firmie prowadzącej prace budowlane za granicą. W czasie 10-letniego pobytu w różnych krajach, potrafił połączyć pracę zawodową z żyłką odkrywcy.

Na swoje pierwsze spotkanie autor przybył z książką pt."Islandia - trzeci żywioł", która jest relacją z jego trzyletniego tam pobytu. Spotkanie było prawdziwą wędrówką po Islandii. Roman Pankiewicz opowiedział o kulturze, zwyczajach, architekturze i przyrodzie tego wulkanicznego kraju.

Drugie spotkanie dotyczyło pobytu pisarza w Moskwie. Autor przybliżył gimnazjalistom ciekawy okres historii - czas rozpadu Związku Radzieckiego i upadku komunizmu. Owocem tej podróży jest książka pt."Matuszka Rosija - pierwszy żywioł". Spotkania autorskie były wzbogacone o fotograficzne relacje i ciekawe anegdoty z życia codziennego mieszkańców.