ŚPIEWAJĄCA BIBLIOTEKA

Biblioteka Publiczna w Budzyniu w środę 3 kwietnia 2024 roku gościła Edytę Zarębską – znaną pisarkę i ilustratorkę wraz z mężem Robertem – muzykiem i kompozytorem. Państwo Zarębscy przeprowadzili dwa spotkania literacko-muzyczne pt. „Śpiewająca Biblioteka”. W pierwszym spotkaniu uczestniczyły dzieci sześcioletnie z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka, natomiast w drugim uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich.

Edyta Zarębska - autorka książek dla dzieci i tekstów piosenek, ilustratorka, grafik, malarka. Zadebiutowała książką pt. "Opowieści babci Gruni", którą również sama zilustrowała. W 2007 r. otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest autorką i współautorką wielu książek dla dzieci. Audiobooki z jej utworami czytali znakomici aktorzy: Anna Dymna i Zbigniew Zamachowski. Czytelnicy doceniają jej książki za mądre i ciepłe opowieści z dozą humoru i przygody. Jej teksty uczą wrażliwości, empatii, szacunku do innych i wytrwałości w dążeniu do celu.

Podczas spotkań autorka opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Opowieść  prowadzona była w bajkowy, ale dynamiczny sposób z aktywnym udziałem dzieci. Dzięki zdolnościom pani Edyty dzieci miały możliwość obserwowania jak powstaje ilustracja do książki. Na zakończenie pan Robert na żywo grał i śpiewał wspólnie z dziećmi autorską piosenkę „Mądra rzeka”, która opowiada  o marzeniach i bibliotece. Spotkania upłynęły w miłej i wesołej atmosferze, a na zakończenie dzieci ustawiły się po wymarzony autograf.