WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW

14 listopada Bibliotekę Publiczną w Budzyniu odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Dziewokluczu. Dla grupy „Kotki” i ich nauczycielki, pani Marleny Szczurek była to pierwsza wspólna wizyta w naszej bibliotece. Przedszkolaki zapoznały się ze zbiorami biblioteki i zawodem bibliotekarza. Dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem i jak należy dbać o wypożyczone z niej książki. Z uwagą wysłuchały wiersza o poszanowaniu książek oraz opowiadania o roztargnionym żółwiku, który zgubił książkę wypożyczoną z biblioteki. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki z półek dla nich przeznaczonych. Rozwiązywały zagadki na temat znajomości bohaterów z bajek. Na zakończenie wizyty opowiedziano dzieciom o projekcie "Mała książka - wielki człowiek" i możliwości otrzymania Karty Małego Czytelnika oraz wręczono książki do własnej biblioteczki. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Z wizytą do Biblioteki przyszły też dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Samorządowego im. Misia Uszatka w Budzyniu. Wszystkie przedszkolaki z tej grupy posiadają kartę czytelnika i regularnie wypożyczają książki. Systematycznie również bibliotekę odwiedzają i wypożyczają książki przedszkolaki z grupy „Liski”. W bibliotece każdy przedszkolak ma możliwość samodzielnego wyboru książki i przyklejenia sobie naklejki na Kartę Małego Czytelnika.