WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Z okazji „Dnia Matki” Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich na warsztaty florystyczne.

Dzień Matki - to święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie. To dzień, w którym dzieci – małe i duże – obdarowują swoje mamy kwiatami i laurkami, wyrażając im swoją miłość i szacunek oraz dziękując za trud wychowania, wsparcie i poświęcenie.

Podczas warsztatów dzieci pod fachowym okiem instruktorki pani Beaty Jóźwiak wykonały piękne kompozycje kwiatowe dla swoich mam. Z pewnością każdą mamę ucieszył prezent zrobiony samodzielnie przez dziecko.